04 września 2024

Edukacja Targówek

Wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek

Zapraszamy na wykład online „Podwójnie wyjątkowi, oryginalni, zdolni, nieodkryci… Neurobiologiczne podstawy rozwoju” - 16 września 2024 r. o godz. 18:00.

Obowiązują zapisy - zgłoszenia do 13 września:
- ankieta Forms:
- lub zgłoszenia e - mail na adres: kszczawinska@um.warszawa.pl

Wykład wygłosi:

Iwona Serwach-Żydak

• pedagog specjalny

• terapeuta pedagogiczny w Szkole Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego

• logopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

• przeprowadziła wykład w ramach „Kreatywnych Biesiad u Warsa i Sawy”

• uczestniczyła w przygotowaniu i nagraniu 3 podcastów będących uzupełnieniem do poradnika dla dyrektorów „Współpraca szkoły z poradnią psychologiczno-pedagogiczną” opracowywanego w ramach projektu realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła dostępna dla wszystkich" (Accesssible School for All)

Posiada szerokie wykształcenie i bogate doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi. Na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach, seminariach, konferencjach, studiach podyplomowych. W codziennej pracy wykazuje się znajomością nowoczesnych metod nauczania, umiejętnością pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych.

Słowo od prelegenta:

W trakcie wykładu zostaną poruszone następujące zagadnienia:

• charakterystyka osób podwójnie wyjątkowych,
  • potrzeby oryginalnych i nieodkrytych,
  • procesy neurobiologiczne – jak rozwija się mózg,
  • czynniki wpływające na rozwój mózgu, czyli jak stworzyć geniusza.

Iwona Serwach-Żydak

Źródło fotografii: archiwum prywatne Iwony Serwach-Żydak .

Zapraszamy!