paź

paź

3-9 października - Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W naszej szkole została zorganizowana dla uczniów klas 4-8  Aktywna przerwa.

W bibliotece szkolnej na dwóch długich przerwach uczniowie mogli aktywnie spędzić wolny czas grając w planszówki, rozwiązując zagadki, sprawdzając swoją pamięć, koncentrację oraz kolorując antystresowe obrazki. Atrakcje te zorganizowały i wspólnie się z dziećmi "sprawdzały" Agnieszka Chornoryz - terapeuta pedagogiczny i Katarzyna Wyciszkiewicz - logopeda oraz Ewelina Zawadzka - bibliotekarz.

Natomiast klasy 1-3 wykonały dyktando graficzne. Jest to zadania polegające na wypełnieniu kratkowanej planszy według określonego schematu, np. według współrzędnych.

Przy wykonywaniu zadania został wykorzystany materiał opracowany przez Zofię Handzel w książce pt. Dyktanda graficzne.

Za wykonanie dyktanda graficznego odpowiedzialni byli wychowawcy klas, natomiast materiał do wykonania ćwiczenia wybrała i przygotowała Agnieszka Chornoryz - terapeuta pedagogiczny.