01 grudnia 2022

WARSZTATY PRZYRODNICZE „Laboratorium ABC”

W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły przez Zespół Nauczycielskiej Pracowni Przyrodniczej (NPP) działającej w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Głównym celem zajęć było wspieranie procesu edukacyjnego w zakresie kształtowania postaw i kompetencji badawczych oraz wspieranie samodzielności uczniów, jak również pracy w grupie. Interdyscyplinarny wymiar warsztatów przyrodniczych „Laboratorium ABC” prowadzonych metodą IBSE sprzyjał rozbudzaniu aktywności intelektualnej i kreatywności uczniów, stwarzał możliwość zainteresowania naukami przyrodniczymi. Mamy nadzieję, że współpraca z NPP Wcies zaowocuje kolejnymi, wspólnymi przedsięwzięciami.