25 listopada 2022

Biblioteczny Tydzień Pluszowego Misia - relacja

Za nami Biblioteczny Tydzień Pluszowego Misia (21-25.11) podczas którego uczniowe klas 1-3 mieli szansę wziąć udział w szeregu kooperacyjnych wyzwań związanych z najbardziej chyba popularną maskotką świata.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia odbywały się wśród pięknych dekoracji, uczniowie mogli zapoznać się z tematyczną gazetką oraz wystawką książek. Zorganizowano klasową-grupową pracę plastyczną „Portret pluszowego misia”, wybory szkolnych „Rekordzistów w Świecie Pluszowych Misiów”,  Turniej Misiowej Wiedzy dla 2-osobowych reprezentacji klas oraz najmilsze chyba dla nas, misiowe poczytanki, podczas których uczniowe z zainteresowaniem słuchali fragmentów książek o misiowych bohaterach.

Wszystkie klasy biorące udział w Bibliotecznym Tygodniu Pluszowego Misia zostały nagrodzone certyfikatem przyjaciół pluszowego misia :) Za największe zaangażowanie wyróżniono klasę 1D oraz plasujące się na drugim miejscu klasy 2E, 3A oraz 3C.

Tegorocznymi szkolnymi „Rekordzistami w Świecie Pluszowych Misiów” zostali, wystawieni przez klasę 3 B - największy pluszowy miś (143 cm), 2 E - najmniejszy pluszowy miś (7,5 cm) oraz 3 C - najstarszy pluszowy miś (45 lat).
Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną, dobrą zabawę i zapraszamy za rok :D
- nauczyciele bibliotekarze - Ewelina Zawadzka i Katarzyna Garbicz