03 grudnia 2022

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Nie tylko na świecie, również w naszej szkole odbywają się przeróżne inicjatywy, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

W tym roku w dzień poprzedzający, czyli 2 grudnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w akcji pt. "Bądź niezależny, zerwij krępujące więzy" ubierając się na biało. Dlaczego na biało? Kolor biały kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością, ale nie jest to jedyna jego wymowa. Jest jak czysta tablica, która zachęca do działania, do zapisania nowych historii. Biel to kolor osób, które nie lubią być ograniczane i starają się być za wszelką cenę niezależne. Biała barwa jest manifestacją potrzeby zerwania krepujących więzów. Ukazuje dążenie do podkreślenia własnej indywidualności, dojrzałości i  samodzielności." Organizatorem tegorocznej akcji byli nasi sąsiedzi - Przedszkole nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie.

Zespół nauczycieli współorganizujących kształcenie specjalne w naszej szkole zorganizował materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, atrakcyjne pakiety pomocy na zajęcia wychowawcze oraz inspirację do samodzielnych działań uczniów na rzecz niepełnosprawnych.