28 października 2022

Przerwa na czytanie

W dniu 27 października 2022 cała społeczność szkoły została zaproszona do wzięcia udziału w PRZERWIE NA CZYTANIE i tym samym w biciu rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

Akcja została zorganizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (październik ?) i pod patronatem kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

PRZERWA NA CZYTANIE ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci oraz pokazanie, że książka może być atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Czytaliśmy na każdej przerwie, w różnych miejscach naszej szkoły. Czytaliśmy na głos i po cichu. Drodzy czytelnicy byliście wspaniali - może nie było nas dużo, ale jakże byliście zaczytani i zasłuchani, aż serce rośnie :)

Teraz czekamy z niecierpliwością na wiadomość czy udało się nam pobić rekord z ubiegłego roku.

Ewelina Zawadzka i Katarzyna Garbicz