30 września 2022

Uczniowie klas 2D oraz 2E z wizytą w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 w Warszawie

22.09.2022 uczniowie klas 2D oraz 2E skorzystali z zaproszenia Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12 i wraz z wychowawcami i nauczycielami bibliotekarzami wybrali się na spotkanie autorskie. W pięknej, nowej bibliotece czekała na nich Pani Agnieszka Kazała – rodowita warszawianka, autorka książek dla dzieci m.in. Zegar z Miałkułką, Amelka, Kram z marzeniami, Michał i UFO, Czarownica Magda oraz powieści dla dorosłych a także kilku felietonów o podróżach, ilustratorka, fotograf, malarka, wydawca. Spotkanie z prawdziwym twórcą zawsze jest ciekawym doświadczeniem dla młodych czytelników. Tym razem mogli porozmawiać na temat wielokulturowości, usłyszeć historię przedmiotów z różnych zakątków świata, poznać kulisy pracy pisarza i ilustratora. Spotkanie urozmaiciła prezentacja książek autorki w formie papierowego teatru, można było także obejrzeć pokaźną wystawkę jej barwnych publikacji.

Wszyscy bawili się bardzo dobrze a chętni mogli zakpić książki Pani Agnieszki oraz otrzymać w nich jej własnoręczną dedykację :)